Yeni Nesil Bağımsız İnternet Radyoları

Elektronik ve alternatif müziğin kalbi artık bu radyolarda atıyor. Türkiye ve yurtdışından yayın yapan yüzlerce DJ ve prodüktörün setlerini; yeni nesil bağımsız internet radyoların günlük akışından takip ediyoruz. Bu radyoların soundcloud hesapları da her daim ulaşabileceğiniz bir arşiv niteliğinde. Peki kim bu radyolar?

 

Noh Radio

2016 yılından bu yana İstanbul’un öne çıkan bağımsız radyolarından biri olan Noh Radio; lokal ve yabancı dj’ler, müzisyen ve yapımcılar ile başarılı etkinlikler düzenlemenin yanı sıra Youtube kanalında çeşitli janralarda setler ve parçalar yayınlıyor.

 

https://www.youtube.com/c/nohradio

https://www.facebook.com/NohRadio/

https://instagram.com/nohradio/

 

Radyo Modyan

5 yıllık yayın hayatını sürdüren Radyo Modyan; haftada 40 saat canlı müzik, kültür-sanat ve sohbet programları yayınlıyor. Ayrıca üç sezondur radyo ekibinden birkaçı, Açık Radyo’da Radyo Modyan’dan ses taşıma motivasyonuyla haftalık olarak devam eden ‘Modyanbulundurur’ isimli programı yapmakta.

 

https://modyan.com/

https://www.facebook.com/radyomodyan

https://www.instagram.com/radyomodyan/

 

The Lot Radio

New York City’nin boş bir arazisinde geri kazanılmış bir nakliye konteynırından 7/24 canlı yayın yapan bağımsız, kar amacı gütmeyen, çevrimiçi radyo istasyonu The Lot Radio, kesintisiz devam eden müzik yayınlarıyla size şehrin merak uyandırıcı ruhunu yaşatabilir.

 

https://www.thelotradio.com/

https://www.facebook.com/thelotradio/

https://www.instagram.com/thelotradio/

 

NTS Radio

Londra, İngiltere merkezli NTS Radio; 2011 yılında kurulduğu günden beri canlı radyo programları, müzik etkinlikleri ve dijital medya çalışmaları yürütüyor. Alternatif müzik ve kültürlerinin merkezi olarak adlandırılan NTS; Music Business Worldwide’a göre 2020 yılında aylık 1.5 milyon aktif dinleyiciye sahipti. NTS Radio’ya Londra dışında Manchester, Los Angeles ve Shangai’da da ulaşabilirsiniz.

 

https://www.nts.live/

https://www.facebook.com/ntsradiolive/

https://www.instagram.com/nts_radio/

Bu içerik 06-09-2021 tarihinde güncellenmiştir.
Paylaş
BENZER HABERLER