Open Studio Göbeklitepe’de!

Open Studio Nemrut ile başlayan yolcuğumuz, Türkiye sınırları içinde UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne kabul edilen Göbeklitepe’de devam ediyor.

 

Son yılların en büyük arkeolojik keşfi olan Göbeklitepe’nin inşası günümüzden 12.000 yıl öncesine dayanıyor. Henüz çok yeni tarıma geçen ve göçebelik köklerinden yeni ayrılan bir insan topluluğunun; Göbeklitepe gibi ileri düzeyde mimarlık ve mühendislik becerisi gerektiren bir yapıyı nasıl inşa ettikleri hala şaşkınlık yaratıyor.

 

Mimarlık tarihi, arkeoloji tarihi, resim tarihi, kısacası insanlığa dair tüm başlangıçlar, Göbeklitepe’nin bulunmasıyla yeniden tarihleniyor.

 

İnsanlığa ışık tutan, tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen ve kendisine has enerjisi ile bizleri hayran bırakan Göbeklitepe’de müziğin sesini açmaktan mutluluk duyuyoruz.

 

Altında daha pek çok sırrı barındıran bu kültürel mirası, Open Studio deneyimiyle keşfetmek için seni bu Pazar akşamı Limits Off Youtube kanalımıza davet ediyoruz.

 

Open Studio Göbeklitepe kapsamında bu Pazar akşamı bize eşlik edecek isim; Napoli’nin Kraliçesi olarak tanınan Deborah De Luca! Dünyanın en seçkin etkinlik ve festivallerinde görmeye alışık olduğumuz sanatçının Göbeklitepe performansını izlemek üzere 7 Mart Pazar akşamı saat 20.30’da Limits Off Youtube kanalında buluşalım!

Bu içerik 05-03-2021 tarihinde güncellenmiştir.
Paylaş
BENZER HABERLER