KENDİNİ MÜZİĞİN AKIŞINA BIRAK: ADRIATIQUE 16 ARALIK’TA ZORLU’DA

Tekno müzik dünyasının ayrılmaz ikilisi Adrian Shala ve Adrian Schweizer’dan oluşan Adriatique, Isolate İstanbul’un sunumuyla 16 Aralık’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde!

 

Solomun bu muhteşem ikiliyi keşfedip Berlin’e davet ettikten sonra tekno sahnesinde bir efsane daha doğdu.

 

İkili house ve tekno sahnesinde kararlı şekilde ilerleyen bir kariyer çizmeye devam ediyor. Onları farklı kılan en büyük özellikleri ise birbirlerinin ve müziklerinin en iyi yönlerini ortaya çıkarabilmeleri. Müzikal açıdan farklı iki zevki birbiriyle kombine edince ortaya eşsiz bir deneyim çıkıyor. Adriatique’in DJ setleri ve prodüksiyonları uzun, meditatif ve aralarda kendini ele veren hipnotik groove’un etkisiyle dinleyiciyi yakalayıp etkisi altına alıyor. Bu ikilide elektronik müzik üretmek dışında çok daha fazlası var; aynı zamanda beraber yaşıyor, planlarını beraber çiziyor ve sanatın her çeşidini birlikte destekliyorlar.

 

Bu ortak vizyonla 2016 yılında uzun zamandır diledikleri ve onları en tatmin edecek hayallerden birini gerçekleştirmeyi de başardılar: Kendi plak şirketleri ve sanat platformu olan Siamese. Adriatique burada kendi üretimlerinin yanı sıra, kendileriyle aynı görüşleri paylaşan diğer sanatçıların eserlerini de yayınlıyor. İkilinin mottosu ise, müziğin meditasyon olması gerektiği. Siamese sadece müzikle de yetinmiyor, ortalama bir plak şirketinin ötesine geçerek görsel sanatları ve performans sanatçılarını da destekleyecek etkinlikler düzenliyor.

 

Müziklerini Siamese üzerinden paylaşmanın yanında Adriatique’in, sektörün önde gelen plak şirketleri Diynamic ve Afterlife ile kontratları var. Diynamic, Solomun’un plak şirketi ve etkinlik platformu; uzun süredir Adriatique’e ev sahipliği yapıyor. Afterlife’a ise daha yeni bir girişim diyebiliriz. Tale Of Us etiketiyle 2018’in başında teklileri “Ray” yayınlandı ve 2018 yılında yayınlanan albümün temeli bu tekli ile atıldı.

 

Adriatique’in ilk LP’si, şimdiye kadarki en kişisel dışavurumu diyebiliriz. Afterlife kataloğunda öne çıkan şarkılar ise duygular ve anılardan oluşan bir derleme. Adriatique’in bu albümde ortaya çıkan başka bir tarafına gönderme yapıyor. İkili, kulüp ritimleri ortaya çıkarmayı sürdürürken melodik parçalar yaratmakta da usta olduklarını kanıtlıyor.

 

Üretimlerinde kendi deneyimlerinden yola çıkan ikili, yaratıcılığı besleyen şeyin farklılıklar arasında köprü kurmak olduğunun bilincinde. Bu sebeple, gelecekteki kolektif ağlarıyla birlikte Adriatique ve Siamese’in faaliyetlerinin kapsamını genişletmek onların en büyük planlarından biri. Sektörde on yılı geride bırakmış olsalar da gerçek misyonları daha yeni başlıyor!

 

Sen de Adriatique’in mükemmel performansıyla gecenin ritmine ayak uydur, #AdınÇıksın!

Bu içerik 16-12-2022 tarihinde güncellenmiştir.
Paylaş
BENZER HABERLER