Haftanın Global Elektronik Müzik Haberleri!

David Guetta; üzerinde 20 yıl çalıştığı müzik kataloğunu geçtiğimiz hafta Warner Music’e 100 milyon dolara sattı. İleriki dönemde üreteceği parçaların da hakkında elinde tutan Warner Music, böylelikle sanatçının ikonikleşmiş ‘Titanium’, ‘Memories’ ve ‘Sexy Bitch’ şarkılarının da artık telifine sahip.

Guetta, kariyeri boyunca 50 milyon plak satışı gerçekleştirmişti. Bu anlaşma ile Guetta, elektronik müzik tarihinde bu kadar yüksek meblağa satış yapan en genç sanatçılardan biri oldu.

Johann Merrich tarafından kaleme alınan ve 2019 sadece İtalyanca dilinde yayımlanan ‘A Short History of Electronic Music and its Women Protagonists’ adlı kitap, 1 Temmuz itibariyle İngilizce olarak tüm dünyaya satışa çıkıyor.

Delia Derbyshire, Pauline Oliveros, Lucie Rosen, Hilda Diandi gibi yenilikçi kadın bestekarları konu alan kitap; Rusya, Hindistan, Japonya, Avrupa ve Kuzey ve Güney Amerika’nın arşivleri, daha önce ortaya çıkmamış araştırma ve çalışmalarını bizlerle paylaşıyor olacak.

Brooklyn, New York’ta birkaç hafta boyunca sürecek olan Undercurrent sergisi, iklim değişikliği temalı işitsel ve görsel enstalasyonlardan oluşuyor.

Sanatçı, müzisyen ve çevre uzmanlarını bir araya getiren Undercurrent; Jayda G, Actress, Khruangbin, Nosaj Thing, Mount Kimbie ve Bon Iver gibi isimlerden de destek aldı. Kiss The Ground, Ocean Conservancy ve Global Forest Generation kurumlarının da katılacağı sergide çeşitli workshop’lar da yer alacak.

Bu içerik 27-06-2021 tarihinde güncellenmiştir.
Paylaş
BENZER HABERLER